Kurumsal

Hakkımızda

Ana faaliyet konusu İnşaat olan Şirketimiz 1976 yılında "Mardin Nusaybin Pratik Sanat Okulu Yemekhane ve Spor Salonu"nun yapımı projesi ile faaliyetini başlatmıştır. Diy-mar İnşaat ilerleyen süreçte Akar Şirketler Grubu bünyesine dahil olarak daha güçlü, bilgili ve enerjik yapı ile yoluna büyüyerek şirketlerine değer katarak ilerlemektedir. Akar gurup, 40 yıldır, yurtiçi ve yurtdışında 2000 ‘ni aşkın çalışanı ile önemli sayıda ve farklı standartlarda taahhüt işlerini zamanında tamamlayarak proje sahiplerine eksiksiz teslim etmiştir. Yol yapımı ve sulama projeleri gibi temel altyapı projeleri ile özel konut yapımı, eğitim, sağlık, spor, otel, hizmet binaları ve restorasyon gibi üst yapı tesislerinin inşaatlarını 40 yıllık bir dönem içinde gerçekleştiren gurubumuzun projelerinin toplam maliyeti yaklaşık olarak 950.000.000 USD’ ye ulaşmıştır.

Faaliyetlerini ve Yatırımlarını sürdürmekte olan şirketlerimiz; Diy-mar İnşaat, Musa Akar İnşaat, Akar İnşaat A.Ş., Akar Otelcilik ve Turizm ve Akar Akaryakıt.

Bunlar arasında Ankara’da bulunan, inşaatı ve işletmeciliği tarafımızdan yürütülen 4 yıldızlı otelimizin kısa süredeki işletme başarısı, İspanya’da aldığı International Award For Tourist, Hotel and Catering Industry 2007 ödülü, bizi yüreklendirmiş ve yurtdışında da bu alanda yatırım ve işletmecilik faaliyetlerine başlanması konusunda çalışmalarımızı hızlandırmıştır.

Bugüne kadar çalışmalarının büyük bölümünü yurtiçinde gerçekleştiren Akar Grup, bundan sonra dış pazar projelerine de öncelik tanımaya kararlıdır. Bu nedenle bölgesel ve küresel projelerde işbirliği içinde çalışmak bundan sonraki temel prensiplerimizden olacaktır.

Gurubumuzun, NATO Güvenlik Belgesi olup, NATO’ya bağlı tüm ülkelerde iş yapmasına engel bir durum yoktur.

Her zaman bir adım önde olmaya ve yaptığı işlerin örnek teşkil etmesine özen gösteren Akar Şirketler Grubu, daima ve mükemmel olana ulaşmak için hizmetlerine devam edecektir.